2015 gada pasākumi Varakļānu kultūras namā

Telpu noma, izcenojumi

ADRESE    1.maija laukums 4, Varakļāni, Varakļānu novads, LV – 4838

KONTAKSTTĀLRUŅI     64860964  un  29240684

E – PASTS    Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ēka uzcelta speciāli kultūras nama vajadzībām un atklāta 1958.gada 4.augustā.

Kultūras nams ir izglītojošās, mākslinieciskās, informatīvās un estētiskās darbošanās vieta. Kultūras darba centrā ir cilvēks ar savām interesēm, attīstības vajadzībām, prasmēm. Meklējam savdabīgo, konkrētai vietai piemītošo vērtību, ko izmantojam kultūrvides veidošanā. Plānojam konkrētus, noteiktā laikā un ar pieejamiem resursiem rīkotus pasākumus.

Kultūras namā darbojas pašdarbības kolektīvi

PIRMSKOLAS VECUMA BĒRNU DEJU KOLEKTĪVS
Vadītāja – Mārīte Kanča (tālr.: 25910919)

Kolektīvs dibināts 1991.gadā.Katru otrdienas vakaru kultūras namu piepilda bērnu čalas, jo uz mēģinājumiem nāk kupls skaits mazo dejotāju. Aizrautīgās vadītājas paspārnē bērni cītīgi mācās dejot un sajust skatuvi.

VIDĒJĀS PAAUDZES DEJU KOLEKTĪVS
Vadītāja – Mārīte Kanča (tālr.: 25910919)

Ja dzīve ir kustība, tad deja ir pati dzīve. Kolektīvā mēs esam ļoti dažādi, katram sava ģimene, savs darbs, problēmas, bet mūs vieno mīlestība uz deju. Dzīve bez dejas ir parasta ikdiena. Kopā pavadītais laiks sniedz gandarījumu, liek vairāk smaidīt, labāk justies un iegūt draugus. Mūsu devīze: „Visas bēdas liekam malā, tad, kad esam savā barā!”

LĪNIJDEJU GRUPA “ČETRAS DEBESSPUSES”
Vadītāja Anita Sārne (26799719)

Līnijdeju grupa “Četras debesspuses” Varakļānu KN darbojas no 2005.gada 7 . janvāra, katru otrdienu plkst. 19:00 notiek nodarbības 2 stundu garumā.

Meitenes ir aktīvas, darbīgas un atsaucīgas. Piedalās pasākumos gan Varakļānos, gan ārpus novada robežām -līnijdejotāju festivālos, jubilejās un tematiskos saietos, nometnē Viļānos Lakstīgalu salā, gatavojas sacensībām „Rīgas Kauss”.
Līnijdejas ir lielisks veids kā uzlabot un saglabāt veselību, jo kustības – visam ķermenim, soļu kombinācijas – prātam, mūzika – sirdij.
Kas var būt labāks par šo ? Nāc, pievienojies !

SENIORU – SIEVIEŠU VOKĀLAIS ANSAMBLIS “SIDRABLĀSES”
Vadītāja Agnija Strūberga (29623767)

Jau vairāk kā 10 gadus Varakļānu kultūras namā aktīvi darbojas senioru-sieviešu vokālais ansamblis „Sidrablāses”. Viņas ir aktīvas un atsaucīgas dāmas, kuras labprāt piedalās dažādos kultūras pasākumos.

VARAKĻĀNU AMATIERTEĀTRIS
Varakļānieši vienmēr ir mīlējuši teātri un spēlējuši to jau sen. Pēc apmēram 23 gadu pārtraukuma 2008.gadā ar Vulfa lugas “Līnis murdā” iestudējumu atsākās teātra spēlēšana Varakļānos.Teātris – tās ir mājas, kurās dzīvo humors, idejas, siltums, piedzīvojumi, raizes, blēņas un mīlestība. Tajās mēs visi gribam būt laimīgi.Ar katru jaunu izrādi kolektīvā sākas kas jauns.2013.gadā iestudēta izrāde “KALMĀRU KONSERVI”Amatierteātris sadarbībā ar draugu kolektīviem ik pēc diviem gadiem oktobrī rīko teātra svētkus – piedāvājot skatītājiem dažāda žanra izrādes, amatierteātru dalībniekiem kopā būšanas prieku un draudzīgu vakarēšanu.
VARAKĻĀNU KULTŪRAS NAMA SIEVIEŠU KORIS
Sieviesu-koris-DzelverteDiriģente – Vivita Skurule (tālr.: 22015961)

Varakļānu kultūras nama sieviešu koris sāka darboties 1976. gada nogalē. Pēc kāda laika arī tika pie sava nosaukuma “Dzelvērte”, kas simbolizē varavīksni – dažādi vecumi, dažādi raksturi. Koris savā darbības laikā piedalījies ne tikai mūsu pilsētas organizētos pasākumos, bet arī dziedājis ļoti skaistās Latvijas vietās.Laiki mainās, mainās kora sastāvs, mainās arī diriģenti, bet dziedātgribētājas vieno mīlestība uz dziesmu, prieks par paveikto un gūtajiem rezultātiem, gandarījums, ka varam būt lielajā dziedātāju saimē Mežaparka Lielajā estrādē.

SENIORU DEJU GRUPA “VĒLZIEDES”
Vadītāja – Valentīna Briška (tālr.: 29654822)

Senioru deju grupa „Vēlziedes”, savas dejas ļāvuši vērot Daugavpils, Rēzeknes, Siguldas, Madonas, Ošupes un Varakļānu novadniekiem, Rīdziniekiem un pat Bavārijas dārzkopjiem, kā arī priecējuši skatītājus individuālajās jubilejās. Senioru deju grupa „Vēlziedes” ir gatava dejot visu gadu, jo kolektīva moto ir: „Dejojot nesam Varakļānu vārdu arī citos Latvijas novados!”.

SENIORU DEJU KOLEKTĪVS “VARAVĪKSNE”
senioru-deju-kolektivsVadītāja – Marija Madžule (tālr.: 26884465)

1978. gada janvārī ar prieku sirdī un lielu apņemšanos dejot, kopā pulcējās dejot gribētāji uz pirmo mēģinājumu. Katrs dejotājs apzinās dzīves pamatu – ģimeni, kur valda savstarpēja mīlestība, dzīves gudrības un tikuma ieaudzināšana ar savu piemēru. Deja aug un sakuplo, piesaistot sev gan visu paaudžu dejotājus, gan skatītājus.