Zirgs noēda auto krāsu, bebrs alā sakoda kāju –
neikdienišķi apdrošināšanas gadījumi iz dzīves.

Lai gan apdrošināšanu tradicionāli uzskata par garlaicīgu un nopietnu nozari, kurā humoram nav vietas, nereti labu garastāvokli un smaidu sejā palīdz sagādāt apdrošināšanas klientu piedzīvotais, nonākot pat visneiedomājamākajās situācijās. Apdrošināšanas sabiedrība „Balta” ir apkopojusi neparastākos pēdējo pāris gadu apdrošināšanas gadījumus – pasmaidīsim 1. aprīlī!

Jāatzīmē, ka visos minētajos gadījumos cilvēkiem tika sniegta apdrošināšanas polisē paredzētā atlīdzība.

Auto
„Baltas” apdrošināšanas gadījumi liecina, ka ar auto var notikt vistrakākās un visneparastākās ķibeles, kuras var segt KASKO polises ietvaros, piemēram, auto, stāvot pie daudzdzīvokļu mājas, liecinieku klātbūtnē no 5. stāva tika apmētāts ar jēlām olām. Tā rezultātā auto tika bojāts jumts, bagāžnieks, motora pārsegs, priekšējais spārns un durvis. Tāpat reiz klients vērsies pēc palīdzības, jo auto salonā bija uzsprādzis montāžas putu flakons. Ja piedzīvota nelaimīga mīlestība, atraidītais mīlnieks brauc ar auto jūrā vai triecas sava sāncenša īpašumā. Interesanti, ka neparasti negadījumi nereti ir saistīti ar dzīvniekiem, piemēram, viens no 2010. gada apdrošināšanas interesantākajiem negadījumiem – zirgs noēd krāsu automašīnas motora pārsegam, bet suņiem patīk grauzt auto lukturu mazgātājus. Reiz klients dalījās savā pieredzē par briedi, kas izskrējis uz ceļa un apstājies. Šoferis tam piebraucis tuvāk, bet dzīvnieks ar pakaļkājām pēkšņi uzsitis pa motora pārsegu, sabojājot gan pārsegu, gan buferi. Tāpat norāvies zirgs ar ķēdi, joņojot gar kapiem, ir sabojājis tur stāvoša auto labo priekšējo spoguli un atstājis četras švīkas uz spārna.

Īpašums
Īpašuma apdrošināšanas ietvaros ir nācies segt pat tādus zaudējumus, kas radušies mājas sarkankoka durvīm, kuras nelabvēlis apzīmējis ar lūpu krāsu.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana
Daiļā dzimuma pārstāvēm aicinām atcerēties, ka bruģis un kurpes ar augstiem, šauriem papēžiem nav savienojamas lietas – klupšana un nobrāzti ceļgali ir mazākais ļaunums. Savukārt pastaiga mežā var izvērsties ne tik patīkama kā plānots, jo, kājai nejauši iesprūstot bebra alā, dzīvnieks licis lietā savus asos zobus. Neikdienišķas traumas gadās arī stiprā dzimuma pārstāvjiem, piemēram, reiz, kaujot ruksi, saimnieks bija ielicis zābakā nazi un, to piemirstot, pietupās. Rezultātā nazis iedūrās augšstilbā. Tāpat kāds cits vīrietis atpūties, pastaigājoties pa fitnesam veltītu izstāžu zāli, kur izmēģinājis vairākus trenažierus, līdz vienā brīdī izmežģījis plecu. Izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, kas palīdzējusi izstādes apmeklētājam ievilkt plecu vietā. Arī tāds sīks priekšmets kā adata var būt par iemeslu izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību, piemēram, klientam rokā iedūrās šujamā adata, kas bija iesprausta sienā un vīrietis nejauši uzkrita tai virsū.