Labdien, cienījamie Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla pārstāvji,

image 16.05.24 

Ik gadu 15. maijā, līdz ar peldsezonas atklāšanu Latvijā, tiek atzīmēta Starptautiskā ūdens drošības diena ar mērķi vairot izpratni par slīkšanas novēršanu, kā arī izglītot sabiedrību par drošību pie un uz ūdens.
 

Plakats Vai mana peldvieta ir drosa 2024 

 
spkc infografika piemerota peldveste
Latvijā 2023. gadā tika reģistrēti 111 nāves gadījumi slīkšanas un noslīkšanas dēļ, turklāt ik gadu starp noslīkušajiem vidēji ir 7 bērni (0–17 gadus veci). No visiem 2023. gadā reģistrētajiem slīkšanas un noslīkšanas gadījumiem lielākā daļa bija noslīkuši atklātās ūdenstilpēs dabā.[1]
 
Lai šī peldsezona nenoslēgtos ar traģēdijām, un sniegtu atbalstu pašvaldības iedzīvotāju informēšanai par drošības jautājumiem pie un uz ūdens, SPKC iepazīstina ar aktuālākajiem informatīvajiem resursiem:
  • Viens no būtiskākajiem priekšnoteikumiem, lai novērstu noslīkšanas risku, ir pareiza peldvestes un glābšanas vestes lietošana, tādēļ Starptautiskās ūdens drošības dienas ietvaros SPKC speciālisti sadarbībā ar biedrību "Peldēt droši" ir izstrādājuši infografiku “Drošas un piemērotas peldvestes izvēle” (sk. e-pasta pielikumā). Infografikā iespējams uzzināt būtiskākos ieteikumus, kas jāņem vērā, izvēloties un lietojot peldvesti vai glābšanas vesti.
  • Ļai gan ik gadu uzsvērti,  tomēr nepietiekami ievēroti ir pamatprincipi drošai atpūtai pie ūdenstilpnēm. To atgādināšanai aicinām izmantotvizuālos materiālus “Padomi drošai atpūtai pie un uz ūdens”= (sk. e-pasta pielikumā).
  • Lai veicinātu izglītojamo izpratni par drošas peldvietas pamatprincipiem un rosinātu izglītojamos un viņu vecākus/aizbildņus izvērtēt drošības apstākļus bērna izvēlētajā peldvietā, aicinām vispārējās izglītības iestāžu 3.–6.klašu izglītojamos līdz 14.jūnijam piedalīties konkursā “Vai mana peldvieta ir droša?”. Plašāka informācija par konkursu pieejama gan šī e-pasta pielikumā, gan mājaslapā. Lūgums aicinājumu dalībai konkursā pārsūtīt Jūsu pašvaldībā esošajām izglītības iestādēm, kā arī pašvaldības teritorijā plānotajām vasaras nometnēm, aicinot un motivējot dalībai konkursā.

image konkurs

  • Atgādinām arī par citiem ar tēmu saistītajiem informatīvajiem materiāliem (t.sk. video) dažādām mērķauditorijām:
Bērniem:
Jauniešiem un pieaugušajiem:
 

6 16.05.24

7 16.05.24

8 16.05.24

 
Papildu noderīgu informāciju par drošu atpūtu pie un uz ūdens var meklēt SPKC mājaslapas sadaļā “Pārgalvības cena. Nelec!” .

 

Pielikumi:

Peldvietu_anketas_jautajumi_2024

Vai_mana_peldvieta_ir_drosa_konkursa_nolikums_2024