pilsetu mobilitate2

VPR aktualizē tēmu un aicina interesentus pieteikties semināram par koplietošanas risinājumiem preču piegādē

Ceturtdien, 23. maijā Valmierā norisināsies seminārs par esošiem un iespējamiem koplietošanas pakalpojumiem pilsētu mobilitātē, pulcējot pasākumā pašvaldību speciālistus, kā arī citus interesentus, kuri strādā ar mikromobilitātes, loģistikas un inovatīvu piegāžu pakalpojumu attīstības jautājumiem. Šāda veida seminārs šogad Vidzemē tiek organizēts jau otro reizi; pasākumus iniciē Vidzemes plānošanas reģions, aktualizējot ilgtspējīgu, videi draudzīgu loģistikas pakalpojumu attīstību tieši pēdējās jūdzes piegāžu pakalpojumu kontekstā gan pilsētās, gan lauku teritorijās.

Pašvaldību speciālistiem šie akcenti ir īpaši būtiski, jo jautājumiem ir cieša sasaiste ar transporta dekarbonizācijas procesiem un siltumnīcefekta gāzu emisiju mazināšanu, kur pašvaldības ieņem nozīmīgu lomu un tām piešķirta liela atbildība kopējā mērķa sasniegšanā.  Katra pašvaldība var pielāgot iniciatīvas un pieeju atbilstoši vietējām vajadzībām un iespējām, attīstot gan infrastruktūru, gan strādājot pie normatīvā regulējuma uzlabojumiem, izglītojot sabiedrību un risinot jautājumos kopā ar pārējiem nozares pārstāvjiem, t.sk. privāto sektoru, iedzīvotājiem, zinātniskā sektora pārstāvjiem u.c. sistēmas dalībniekiem. Īpaši interesanti ir risinājumi, kas vienlaicīgi risina vairākus izaicinājumus – piemēram, gan mazina siltumnīcefekta gāzu emisiju apmērus, gan arī pozitīvi ietekmē vietējos mājražotājus un viņu uzņēmējdarbību, piemēram, uzstādot termopakomātus, kas Latvijā kļūst arvien populārāki.

Pasākuma programmas ietvaros semināra dalībnieki iepazīsies ar dažādām iniciatīvām un uzņēmēju pieredzi, organizējot t.s. pēdējās jūdzes piegādes pakalpojumus, kā arī iegūs pārskatu par situāciju transporta nozarē, īpaši mobilitātes jautājumos gan pilsētvidē, apzinoties problēmas apmērus arī lauku teritorijās.

Arvien biežāk tiek apsvērta arī pašas sabiedrības līdziesaiste pakalpojumu nodrošināšanā, kļūstot par preču un produktu piegāžu kustības dalībnieku. Savas darbības gaitā uzkrāto pieredzi atklās Rīgas Tehniskās universitātes un SIA BOLT Drive pārstāvji, kā arī uzņēmuma un kustības izipizi.lv dibinātāji.

PASĀKUMA PROGRAMMA

REĢISTRĒŠANĀS pasākumam līdz š.g. 22. maijam plkst.10.00 (pasākums ir bez maksas, darba valoda – latviešu).

Pieredzes apmaiņas pasākumi, kuros iespējams uzzināt gan par pašmāju, gan ārvalstu risinājumiem, ir atzīts par īpaši vērtīgu resursu, ko Vidzemes pašvaldību speciālisti labprāt izmanto.

Jāpiebilst, ka termopakomāti ir interesants Latvijas piemērs, par kuru regulāri tiek izrādīta interese arī citās valstīs.

Pasākums tika organizēts Interreg Europe programmas 2021-2027 līdzfinansētā projekta “SPOTLOG” ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir iesaistīt vietējās kopienas sociāli atbildīgu loģistikas sistēmu izveidē, kur vien iespējams, balstoties uz nulles oglekļa emisijām, saprātīgi izmantojot visus pieejamos resursus un izmantojot preču un pasažieru transporta pakalpojumu digitalizācijas iespējas.

Plašāka informācija par projektu Vidzemes plānošanas reģiona tīmekļa vietnē www.vidzeme.lv  un https://www.interregeurope.eu/spotlog.

Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, galvenā komunikācijas speciāliste, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

VPR logo horizontali LV krasains