016DF016 3781 427D 9BAB F21E39C80B94 639 0000015268B759C8 2

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” izdevusi Annas Vaivares bilžu grāmatu “Otrais koncerts”, kuras teksta līdzautore ir rakstniece Inese Zandere. Grāmata piemērota jaunākā un vidējā skolas vecuma bērniem.

 OTRAIS KONCERTS 04 VAKS rgb 300dpiOTRAIS KONCERTS 04 atverumi rgb 18 19

“Otrais koncerts” ir stāsts par meiteni Agati, kas ļoti uztraucas par pirmo uzstāšanos, spēlējot čella solo orķestra koncertā. Tas ir stāsts par pirmo lielo izaicinājumu jaunās mūziķes dzīvē: šaubas par savām spējām raisa teju nepārvaramas bailes kļūdīties un ir nopietns pārbaudījums. Annas Vaivares radītā stāsta pamatā ir ne vien visām radošām personībām pazīstamais “iekšējo šaubu dialogs”, bet arī pašas mākslinieces personīgā pieredze, meklējot savu ceļu mākslā un dodoties pretī panākumiem. Kā vērst par labu šķietami ārkārtīgi nozīmīgas mākslinieciskas kļūdas? Vai varētu palīdzēt attieksmes maiņa un cits skatpunkts? To stāstā galvenajai varonei atklāj viņas opis, kurš arī ir mūziķis, un viņš ar mazmeitu dalās dažādos komiskos piedzīvojumos no savām mūziķa gaitām.

Grāmata atklāj universālu tēmu – bērna uzdrīkstēšanos, pašnovērtējuma stiprināšanu, šaubu pārvarēšanu jebkurā izvēlētajā jomā un svarīgo emocionālo atbalstu, ko šajā procesā var sniegt pieaugušie.

Anna Vaivare (1987) saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā par ilustrācijām Leona Brieža dzejoļu krājumam "Saputrotā putra", 2018. gadā nacionālajā grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" par skaistāko bērnu grāmtu atzīta Annas ilustrētā Ineses Zanderes bilžu grāmata "Zirgā".

Grāmatas darba versiju Anna Vaivare iesniedza starptautiskā konkursā "The Unpublished Picturebook Showcase 4". Grāmata 350 pieteikumu konkurencē saņēma 4 augstāko novērtējumu no profesionālas un starptautiskas žūrijas, un 2023. gadā tika izstādīta konkursa organizatoru stendā Boloņas bērnu grāmatu tirgū.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Izdevniecības „Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instragram.com/lielsunmazs

OTRAIS KONCERTS 04 atverumi rgb 20 21

OTRAIS KONCERTS 04 atverumi rgb 26 27 

 

Informāciju sagatavoja:

Alīse Nīgale

izdevniecības „Liels un mazs” direktore

tālr.: 67282133

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

lielsmazs.lv