DI noslegums

Jau šogad noslēdzas apjomīgie deinstitucionalizācijas projekti reģionos, tādēļ 1. decembrī Vidzemes plānošanas reģions organizē projekta “Vidzeme iekļauj” noslēguma konferenci. Tajā atskatīsies uz deinstitucionalizācijas procesā paveikto, radītajām izmaiņām cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanā, dažādu pakalpojumu sniedzēju veiksmēm un izaicinājumiem, kā arī vēlreiz aktualizēs nepieciešamību pēc valsts atbalsta sociālo pakalpojumu nodrošināšanas izmaksu segšanai.

Konferencē piedalās projektā iesaistīto Vidzemes pašvaldību vadītāji un sociālo dienestu pārstāvji, sociālo pakalpojumu sniedzēji, Labklājības ministrijas pārstāvji un citi speciālisti. Tā tiks atklāta ar Labklājības ministra Ulda Auguļa video uzrunu, savukārt Vidzemes plānošanas reģiona speciālisti prezentēs pārskatu par sniegtā atbalsta apmēru pieaugušajiem un bērniem ar invaliditāti kopš deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” uzsākšanas 2016. gadā, kā arī rosinātajiem dzīves kvalitātes uzlabojumiem, pārejot no institucionālās aprūpes uz dzīvi sabiedrībā.

Lai pārspriestu katras pašvaldības redzējumu, kā turpmāk nodrošināt sociālos pakalpojumus un izvērtētu padarīto, radot nozīmīgus pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti, piemēram, dienas aprūpes centrus, specializētās darbnīcas un grupu dzīvokļus, notiks pašvaldību vadītāju paneļdiskusija “Deinstitucionalizācijas dzirnakmeņos”.

Konference notiks 1. decembrī no plkst. 10:30 koncertzālē “Valmiera” (Leona Paegles iela 10, Valmiera) un vienlaikus būs arī projekta "Vidzeme iekļauj" apjomīgā projekta noslēgums.

Tajā ir iespēja piedalīties jebkuram interesentam, lai saņemtu aktuālo informāciju par deinstitucionalizācijas procesu pašvaldībās un valstī kopumā. Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 27. novembrim.

Par deinstitucionalizāciju reģionos

Līdz ar gada nogali noslēdzas arī būtisks sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu izveides un ieviešanas jeb deinstitucionalizācijas procesa posms, kā ietvaros kopš 2016. gada pašvaldībās izveidota apjomīga pakalpojumu infrastruktūra cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Šo gadu gaitā izdevumi par pakalpojumu sniegšanu kompensēti no ES fondu līdzekļiem, savukārt, sākot jau ar šī gada nogali, pašvaldībām jāparedz būtiski līdzekļi izveidoto sabiedrībā balstīto sociālo pakalpojumu nodrošināšanas izmaksu segšanai.

Šobrīd pašvaldībās tiek izstrādāti saistošie noteikumi, kas turpmāk noteiks saņemamo pakalpojumu klāstu, to saņemšanas un apmaksas kārtību no 2024. gada. Lai arī tik nozīmīgu atbalstu, kā tas bija projekta laikā, saņemt nebūs iespējams, tomēr ikviena pašvaldība sava budžeta iespēju robežās turpmāk plāno atbalsta pasākumus bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Pasākums notiks deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros. Tā mērķis ir Vidzemes plānošanas reģionā palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Vairāk: http://www.vidzeme.lv/lv/projekti/vidzeme_ieklauj/info/

Informāciju sagatavoja:

Ieva Upeniece

Vidzemes plānošanas reģions

Tālr.: +371 28674617

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.