Kapusvētki

kapusvetki

Uzmanību!

Ar š.g. 1.augustu izmaiņas autobusa maršrutā

Rīga-Rēzekne (ceturtdienās, sestdienās, svētdienās)

Pielikums

Uz ceļa Viļāni–Preiļi atjaunos segumu

Sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi uz autoceļa Viļāni–Preiļi–Špoģi (P58) posmā no krustojuma ar autoceļu Puša–Krāce–Silajāņi–Riebiņi (V577) Riebiņu novadā līdz Preiļiem (29,37.-35,55. km). Patlaban posmā jau ir ieviests ātruma ierobežojums 70 km/h.    

Būvdarbi paredz iesēdumu remontu, izlīdzinošo frēzēšanu un profila labošanu, kur tas nepieciešams, un asfalta virskārtas ieklāšanu visā posmā. Atjaunos arī autobusu pieturvietas.

Būvdarbus veiks SIA Binders par līgumcenu 990 863 eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets papildu 75 miljonu eiro programmas ietvaros.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa

“Latvijas dzelzceļš” izvietojis 100 jaunas brīdinājuma zīmes pie dzelzceļa gājēju pārejām visā Latvijā

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību drošai dzelzceļa šķērsošanai, tādējādi pasargājot savu veselību un dzīvību, VAS “Latvijas dzelzceļš” ir izveidojis 100 tumsā spīdošas grafiskas zīmes pie dzelzceļa gājēju pārejām visā Latvijā ar brīdinājumu – “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē!”.

“Mūsdienās dzīve kļūst straujāka un mēs steidzamies arvien biežāk, tāpēc šķietami pavisam vienkāršas piesardzības darbības mēdzam piemirst. Šī gada pirmajos sešos mēnešos jau ir bijuši 10 negadījumi, no kuriem 5 ir ar letālām sekām, turklāt puse no tiem ir notikuši jūnija mēnesī. Mēs ceram, ka šīs grafiskās zīmes kalpos kā pēdējā brīža atgādinājums apstāties pirms dzelzceļa pārejas un pārliecināties, ka to šķērsot ir droši. Lai parūpētos par savu dzīvību, ir nepieciešams apstādināt daudzās domas, kas mūs ir pārņēmušas, novērsties no viedierīcēm, un vienkārši paskatīties uz abām pusēm, pārliecinoties, ka sliedes var šķērsot droši,” komentē Dainis Zvaners, “Latvijas dzelzceļa” galvenais tehniskais inspektors.

Lasīt tālāk: “Latvijas dzelzceļš” izvietojis 100 jaunas brīdinājuma zīmes pie dzelzceļa gājēju pārejām visā...

Uz autoceļa Līksna–Kalupe sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi

Sākušies asfalta seguma atjaunošanas būvdarbi uz autoceļa Līksna–Kalupe–Vecvārkava–Rožupe (V678) posmā no Daugavpils šosejas (A6) līdz Lielajiem Mukāniem (0,55.-9,65. km) Daugavpils novadā. Visā būvobjektā ir ātruma ierobežojums 50 km/h, šonedēļ posma sākumā uz pāris dienām paredzēts arī viens ar luksoforiem regulēts posms, turpmāk satiksmi darbu zonā organizēs regulētāji.

Būvdarbi paredz karstā asfalta iesēdumu remontu un ceļa profila labošanu posma sākumā ar sekojošu visa posma virsmas apstrādi.

Būvdarbus veic AS Panevežio keliai par līgumcenu nepilni 240 tūkstoši eiro (ar PVN), ko sedz valsts budžets. Darbus plānots pabeigt līdz augusta vidum.

Virsmas apstrāde ir asfalta seguma ceļu saglabāšanas metode, ko veic uz ceļiem ar salīdzinoši nelielu intensitāti. Darbu laikā uz asfalta tiek izlieta bitumena emulsija un izbērtas sīkšķembiņas, kas salīp ar emulsiju. Pēc virsmas apstrādes tiek ieviests ātruma ierobežojums un laiku, kamēr transports piebrauc akmentiņus, un tie salīp ar emulsiju, izveidojot stingru segumu. Šajā laikā ir svarīgi nepārsniegt atļauto ātrumu, jo pretējā gadījumā ar riepām var iemest akmentiņus pretimbraucošo automašīnu stiklos. Liekās šķembas tiek noslaucītas pēc vairākām dienām un tad tiek atcelts arī ātruma ierobežojums.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi komunikācijas daļa