2017. gada 29. marts
Šodien vārdadienas svin Agija, Aldonis

Noderīga informācija

Varakļānu Novada muzeja tūrisma informācijas centra darba laiks apmeklētājiem

O,T,C,P- 10:00 -16:00; sestdienās – 11:00 -16;00    Brīvdienas: svētdienas, pirmdienas.

tālr. 64866162; Epasts: varaklanuNMinfo@inbox.lv

 

ILZE9325

 Varakļānu pils parkā var izstaigāties pa no sniega attīrītajiem celiņiem,

izvingroties veselības takā , izbaudīt gaisā virmojošo pavasara smaržu – tā

dodot prieku savam garam un veselību ķermenim!

 

 

Noslēgusies tūrisma akcija “Lubāna ezera noslēpumi 2016″

 

3

 

  1. oktobra saulainajā pēcpusdienā ūdenstūrisma centrā ” Bāka” noritēja tūrisma akcijas ” Lubāna ezera noslēpumi 2016″ noslēguma pasākums, kurā pulcējās akcijas dalībnieki – tūrisma uzņēmēji, Lubāna ezera noslēpumus izzināt devušies ceļotāji, tūrisma informācijas centru (TIC) darbinieki un akcijā piedalījušos pašvaldību pašdarbnieki ar saviem priekšnesumiem.

No 2016. gada maija līdz 1.oktobrim ikvienam bija iespēja apceļot Lubāna ezera apkārtni, piedaloties tūrisma akcijā, ko organizēja seši ” Lubāna mitrājā” esošie – Rēzeknes, Balvu, Rugāju, Madonas, Lubānas un Varakļānu novadi.

Ar Varakļānu novada pašvaldības līdzfinansējumu akcijā kā tūrisma vietas bija iekļautas: viesu nams- kafejnīca ” Raibais asaris”, dzejnieces Martas Bārbales dzimtās mājas ” Skalbjudambji”, zemnieku saimniecība ” Šķesteri” un Varakļānu muižas pils.

1.oktobris Bākā pie Lubāna ezera bija ceļotāju un tūrisma vietu saimnieku tikšanās svētki. Pasākums sākās ar Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja Monvīda Švarca uzrunu.Tālāk sekoja improvizēts ceļojums uz visiem 26 akcijas objektiem un to saimnieku uzrunas. Protams, arī ceļotāju gaidītā loterija, kuras laikā tika izlozētas tūrisma vietu saimnieku sarūpētās pārsteigumu dāvanas. Pasākumu kuplināja pašdarbnieku priekšnesumi: muzicēja Lubānas lauku kapela “Meldiņš”, ar jokiem un dejām sprēgāja deju grupa ” Orhidejas” no Ošupes, jautrā vecmeitu ballītē ļāva iejusties Varakļānu kultūras nama amatierteātris un noslēgumā klātesošos vienotās dziesmās iesaistīja muzicējošā Igauņu ģimene no Gaigalavas.

Tūrisma akcijā bija piedalījušies ceļotāji no visas Latvijas. Izlozē iegūtās balvas no akcijas organizētājiem un tūrisma vietām aizceļoja uz dažādiem Latvijas reģioniem. Jāatzīmē, ka akcijā piedalījās un Lubāna ezera apkārtni apceļoja arī Varakļānu novada iedzīvotāji un daži no tiem apmeklēja noslēguma pasākumu Bākā. Varakļānieši bija iesnieguši apmēram 100 anketas un  viena dāvana – Vaidavu saimnieka Vilņa Strautiņa atceļoja pie Ludmilas Smirnovas. Varakļānu novada akcijas objektu saimnieku sarūpētās dāvanas pēc izlozes aizceļoja: Raibā asara un Skalbjudambju uz Jelgavu,  Šķesteru un Varakļānu pils uz Cēsīm.

Akcijas norise visas vasaras garumā bija veiksmīga sadarbība un sešu novadu popularizēšana tūrisma jomā.


_