2019. gada 20. maijs
Šodien vārdadienas svin Venta, Salvis, Selva

Vidzemē tiks veidota ainavu dārgumu krātuve

A4-VARAMAinavu dārgumi – vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, kuras aktivitātes ietvaros dialogā ar sabiedrību tiek identificētas kā īpašas Latvijas un tās reģionu vērtības, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un saglabātības pakāpes. Ainavu dārgumi ir ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, pašvaldību publiskajām bibliotēkām, plānošanas reģioniem organizē aktivitāti “Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”. Pašvaldību speciālisti un bibliotēku darbinieki ir šī projekta kontaktpersonas un sadarbības partneri.

   1.posma ietvaros līdz 2017.gada 15. jūlijam notiek ainavu dārgumu pieteikšana

Kas ainavu dārgumus var pieteikt?

Jebkura fiziska persona vai fizisku personu grupa (ģimene, mācību iestāžu audzēkņu grupa, nevalstiskās organizācijas).

Kā ainavu dārgums tiek pieteikts?

1) Aizpildot elektronisku formu tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv

2) Dodoties uz vietējo bibliotēku, kur pieejamas izdrukātas pieteikuma veidlapas, kuras pēc aizpildīšanas tiek ieskenētas un nosūtītas uz elektronisko pasta adresi ainavudargumi@varam.gov.lv.

Cik ainavas akcijā var pieteikt?

Pieteikumu skaits nav ierobežots – persona vai personu grupa akcijā var pieteikt vairāk kā vienu ainavu.

Mēs novērtēsim Jūsu palīdzīgu roku aktivitātes īstenošanā, lai visi kopīgi krātu vēstures mirkļus un izceltu dārgumus, kas ir mums visapkārt, nepamanīti, bet tik skaisti un nozīmīgi Vidzemes reģionam un katram tā iedzīvotājam! Esiet atsaucīgi – informējiet sabiedrību, jo pieteikumu pieņemšanas laiks ir ļoti īss. Vidzemes reģions tradicionāli tiek uzskatīts par vienu no ainaviskākajām Latvijas teritorijām, katrai pašvaldībai ir savi ainavu dārgumi ar ko lepojamies. Mudināsim arī savus kolēģus, ģimeni un draugus padomāt un katram pieteikt savu ainavu dārgumu, ar ko mums asociējas Latvija.

Šī ir iespēja katram Vidzemes reģiona novadam pieteikt savas skaistās un vairāk vai mazāk zināmās ainavas, nododot tās nākamajām paaudzēm tādas, kādas tās ir šobrīd.

NOLIKUMS Pieteikuma forma

Papildu informācija: Dace Laiva Vidzemes plānošanas reģiona teritorijas plānotāja  tel. 64116006, 26566680, dace.laiva@vidzeme.lv

Atbildēt

*

Protected by WP Anti Spam


_