2018. gada 24. jūnijs
Šodien vārdadienu svin Jānis

Diasporas latviešu mākslas izstāde Varakļānos

afisa Varaklani mazaisLīdz 2017. gada 05. jūlijam  Varakļānos  apskatāma  latviešu diasporas mākslas izstāde, ko no savas kolekcijas ceļojošas izstādes veidā uz  Varakļānu novada muzeju  atvedis Cēsīs izveidotais “Pasaules latviešu mākslas centrs” (PLMC), tādējādi veicinot ārzemēs tapušas augstvērtīgas latviešu mākslas iekļaušanos Latvijas kultūrtelpā.

Izstādē apkopoti 10 mākslinieku darbi, kas radīti  ASV, Austrālijā, Zviedrijā un Vācijā uz kurieni savulaik Otrā pasaules kara rezultātā devušies latviešu mākslinieki.

Latgali izstādē pārstāv divu mākslinieku darbi. Pirmskara Rēzeknes mākslinieku kopas dalībnieka Jāņa Gaiļa, kas lielu mūža  daļu pavadīja emigrācijā ASV un Čikāgas latviešu mākslinieku kopā saucēja un iedvesmotāja Jāņa Stroda, kam tā ir atgriešanās tēva dzimtenē Varakļānos.

Izstādē apskatāms viens no pirmajiem Prof. Augusta Anussa emigrācijā Vācijā tapušajiem darbiem, kā arī Jāņa Kalmītes, Ģirta Puriņa, Voldemāra Avena, Annas Hagen- Annusas, (ASV), Ritas Grendzes, Jāņa Annusa  (Vācija), Niklāva Strunkes (Zviedrija)  Māra Raudziņa, Jāņa Šēnberga (Austrālija) u.c. mākslinieku darbi.

Kā norāda PLMC izstāžu kuratore Dr.art. Lelde Kalmīte: “Izstāde parāda tikai daļu no daudzšķautnainās diasporas latviešu mākslas, kas vērtējama pasaules mākslas norišu kontekstā.”

PLMC ceļojošās izstādes ar Kultūras ministrijas atbalstu divu gadu laikā sarīkotas arī Daugavpilī, Krāslavā, Rēzeknē un Ludzā

 „Pasaules latviešu mākslas centrs” izveidots un darbojas Cēsīs ar mērķi veicināt mākslas vērtību saglabāšanu, ko radījuši Otrā pasaules kara rezultātā ārpus Latvijas devušies latviešu mākslinieki un ārzemēs dzīvojošā jaunā mākslinieku paaudze.

Tuvāka informācija:   64866164

Atbildēt

*

Protected by WP Anti Spam


_