2018. gada 26. maijs
Šodien vārdadienas svin Varis, Eduards, Edvards

“Acis darba izbijās, rokas darba nebijās”

Laikā, kad gaisā virmo pavasaris, ziemas darbi jānoliek malā un jādodas svaigā gaisā.  Tā nu arī čaklās rokdarbnieces ir noslēgušas projekta gaitas. Kas un kur notika?

Izmantojām iespēju un projektu konkursā “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai” rīcības “Praktisko prasmju un zināšanu veicināšana MNF teritorijā” Varakļānu novada Murmastienes biedrība “Dzērvenīte” sagatavoja, iesniedza un nu jāsaka arī veiksmīgi realizēja PRAKTISKO ROKDARBU PROJEKTU  “ACIS DARBA IZBIJĀS,ROKAS DARBA NEBIJĀS”.

Projekts tika realizēts laikā no 1.11.2016.- 31.03.2017. Projekts “Acis darba izbijās, rokas darba nebijās” Nr.16-05-AL23-A019.2206-000001 tika realizēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” un Madonas novada fonda sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas “Cilvēks, vieta, darbs Madonas reģionā 2015.-2020” rīcībā “Praktisko prasmju un zināšanu veicināšana Madonas novada fonda teritorijā”. Projekta attiecināmās izmaksas 1857,5 EUR, publiskais finansējums 1671,75 EUR, atbalsta intensitāte – 90%. Projekta līdzfinansējumu nodrošināja Varakļānu novada pašvaldība.

Projekta ietvaros tika apgūtas šādas prasmes:

  • Novembris- AUŠANA- grāmatzīmes, jostas; uz rāmja austs plecu lakats;
  • Decembris- LUPATU PAKLĀJU TAMBORĒŠANA- dažādu lielumu, formu un krāsu lupatu paklāji;
  • Janvāris- KARSTĀS LĪMES DEKORI- trauki no karstās līmes; interjera elementi- glezniņas, foto rāmīši; darbi kvīlinga tehnikā;
  • Februāris- DEKORATĪVU SPILVENTIŅU ŠŪŠANA UN FILCĒŠANA- sausā un slapjā filcēšana- dekoratīvs spilvens ar filcētu dekoru; iefilcētas ziepes; rotaslietas- krelles, brošas, somiņas; glezniņas; dažādi dzīvnieciņi, ziedi c.;
  • Marts- MEZGLOŠANA- rotas; somiņas; interjera

Projekta laikā praktiskos rokdarbus apguva vai savas zināšanas papildināja 19 dalībnieces no Varakļānu un Madonas novadiem. Nodarbības notika Murmastienes KC telpās divas reizes nedēļā. Pasniedzēja Zanda Broka.
Paldies projekta dalībniecēm par atsaucību un čaklo radošo darbu visu piecu mēnešu garumā! 31.martā, reizē ar biedrības “Dzērvenīte” jubilejas pasākumu, noslēdzām projekta aktivitātes un atklājām arī rokdarbu izstādi. Izstādē, Murmastienes KC zālē no 3.-20.aprīlim (darbdienās) no plkst.9.00-.16.00, kā arī 16.aprīlī (Lieldienu pasākuma laikā),  aplūkojami visi augstāk minētie darbi.

Proj.vad. Rita Ivenkova

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

 

Atbildēt

*

Protected by WP Anti Spam


_